Ti, kteří se zajímají o auta o tom již vědí, ale široká veřejnost zatím příliš netuší, že kromě kabelek a oblečení, se vyrábí i falešný olej do aut. Na konci prosince ruská policie v okolí Moskvy však objevila výrobnu falešného oleje značek Shell, Total, Castrol, Elf, BP, Mobil, Liqui Moly a dalších.

Gang vyráběl dokonce i falešné verze olejů „certifikované“ značkami Ford, Mazda a Toyota. Objem výroby falešných olejů této organizované skupiny je takový, že se tato informace postupně šíří do všech médiích po celém světě, takže by konečně všem mohlo dojít, že koupit kvalitní olej výrazně levněji, je poměrně risk. Gang dokázal distribuovat falešný olej i do servisů. Odhalená výrobna v Rusku měla obrat neskutečné čtyři miliardy korun ročně. Náklady byly minimální, jelikož olej jistě ve skutečnosti nebyl příliš dobré kvality, zaměstnávali přistěhovalce bez povolení k pobytu a výroba probíhala ve čtyřech polorozpadlých halách.

Ruská policie celkem zatkla na místě 5 osob a šestou osobu na letišti, která patrně o zásahu již věděla a snažila se utéct s velkou hotovostí do Číny. Velikost výrobny skvěle ukazuje fotogalerie níže. Naše přeběžné odhady ukazují, ilegální obrat ve výši 170 mil. dolarů ročně.